O nas

AKTUALNOŚCI

ZGRUPOWANIE ZIMOWE 2018
W dniach 21-28.01.2018 w Ośrodku Jeździeckim Ekwador odbyło się zgrupowanie zimowe, w którym wzieła udział drużyna juniorska naszego klubu. Fotorelację z obozu można zobaczyć na naszym Facebooku :)


ZAWODY REGIONALNE I TOWARZYSKIE W STAREJ MIŁOSNEJ

W dniu 19.11.2017 na Hipodromie Stara Miłosna odbyły się regionalne i towarzyskie zawody w woltyżerce sportowej. W imprezie wzięło udział ponad 40 zawodników z klubów Folwark Konny Wiktorowo, WTWK Partynice oraz UKS Volteo, a także kilku zawodników bez przynależności klubowej. Zawody rozgrywane były w kategoriach: indywidualnych, par i zespołowych. Liczna publiczność zgromadziła się, by podziwiać występy zawodników. Wszystkim zawodnikom, koniom, lonżującym, trenerom serdecznie gratulujemy udanych startów i życzymy dalszych sukcesów. Więcej zdjeć w galerii.ZAWODY REGIONALNE I TOWARZYSKIE W GAJEWNIKACH

Z przyjemnością informujemy, iż zawodnicy naszego klubu wzieli udział w pierwszych w sezonie jesiennym zawodach regionalnych i towarzyskich w woltyżerce sportowej, które odbyły się w Gajewnikach 15.10.2017 r. Zawodnicy UKS Volteo zaprezentowali swoje umiejętności w konkursach zespołowych i par zajmując czołowe miejsca niemal w wszystkich konkursach. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych zawodników. Teraz przygotowujemy się do następnych zawodów, których będziemy gospodarzami. Zapraszamy już 19 listopada. Miejsce : Szwadron Jazdy RP Stara Miłosna. Wstęp wolny:)SEZON STARTÓW MIĘDZYNARODOWYCH 2017

Drużyna seniorska UKS Volteo ma za sobą kolejny udany sezon startów międzynarodowych. W maju i czerwcu tego roku zespół wziął udział w trzech zawodach międzynarodowych CVI Ebreichsdorf (Austria), CVI Pezinok (Słowacja) oraz CVI Frenstat (Czechy), osiągając bardzo satysfakcjonujące wyniki.  Ponadto na zawodach w Czechach zawodnicy klubu rywalizowali także w kategoriach indywidualnych, zdobywając  miejsca na podium. Bardzo udany debiut na tych zawodach miała nasza nowa klacz Siwa, która okazała się prawdziwym typem startowym ;) Więcej zdjeć w galerii.
 


 

KONSULTACJE SZKOLENIOWE

W dniach 17-18.12.2016 gościliśmy u siebie na konsultacjach szkoleniowych znakomitą niemiecką zawodniczkę Pauline Riedl. Pauline pracowała z drużynami seniorską i juniorską naszego klubu. Był to bardzo motywujący weekend, pełen nowych wyzwań i doświadczeń. Więcej zdjeć w naszej galerii. 
CAVALIADA POZNAŃ

Za nami ostatnie zawody w sezonie 2016 - Cavaliada Poznań. Nasz klub reprezentowała liczna ekipa składająca sie z drużyny seniorskiej i juniorskiej, zawodników indywidualnych i par.  Gratulujemy zawodnikom udanych startów i zdobytych medali.
.  


ZAWODY W WOLTYŻERCE SPORTOWEJ W STAREJ MIŁOSNEJ!

W dniach 19-20.11.2016 na Hipodromie Stara Miłosna odbędą sie zawody w woltyżerce sportowej.
Dokładne informacje na Naszym facebooku.
WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!  
Zawody wspólfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

 VOLTEO W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE MISTRZOSTW EUROPY!

Z radością i dumą informujemy, iż zespół UKS VOLTEO Szwadron Jazdy RP wziął udział w Mistrzostwach Europy w woltyżerce sportowej, które odbyły się w dniach 17-23.08.2015 w Aachen (Niemcy)i uplasował się na wysokiej 10 pozycji.
Warto dodać,że przez ostatnie 7 lat Polska nie miała swojej reprezentacji w tej dyscyplinie. Drużyna dzięki ciężkiej pracy i notach kwalifikacyjnych zdobytych na zawodach międzynarodowych została powołana do Kadry narodowej.
Był to udany debiut drużyny na tak prestiżowych zawodach. Dziewczyny pokazały klasę, z dumą i gracją zaprezentowały swoje umiejętności, czym zasłużyły sobie na wysokie noty od sędziów i aplauz ponad 7 tysięcznej publiczności.
Zespół nie zwalnia tempa,przed zawodniczkami nowe wyzwanie- Mistrzostwa Świata Le Mans 2016.
UKS VOLTEO KADRĄ NARODOWĄ POLSKI!

Z przyjemnością informujemy, iż zespoł seniorski klubu UKS Volteo, Szwadron Jazdy RP Stara Miłosna został powołany do Kadry Narodowej Polskiego Związku Jeździeckiego w dyscyplinie woltyżerki sportowej. Drużyna będzie reprezentować kraj na tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Aachen w dniach 17-23.08.2015.


KONSULTACJE SZKOLENIOWE

Za nami pracowity i owocny czas.
23.11.2014r. grupa odbyła konsultacje szkoleniowe z Elżbietą Dolińską. Natomiast w dniach 5-7.12.2014 gościliśmy u siebie Mistrza Świata w woltyżerce Gero Meyer. To był inspirujący czas, pełen ciężkiej pracy i wielkich emocji.
JEST MOC! :)
 ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE I TOWARZYSKIE W WOLTYŻERCE SPORTOWEJ


Z przyjemnością informujemy, że 18 października na Hipodromie w Starej Miłosnej odbyły się kolejne Zawody Ogólnopolskie i Towarzyskie w Woltyżerce Sportowej zorganizowane przez UKS VOLTEO, Stowarzyszenie Jazdy RP. W imprezie udział wzięło 45 zawodników, 4 konie z klubów KJ Aldragho, Vip Team, UKS Volteo, KJ Szwadron Jazdy RP Stara Miłosna. Zawody rozgrywane były w kategoriach: indywidualnych, par i zespołowych. Arbitrami byli sędziowie międzynarodowi Dalibor Blazek oraz Elżbieta Dolińska.


ZAWODY ALBERTOVEC (CZECHY) 2014


Z przyjemnością informujemy, iż 16 zawodników UKS VOLTEO, Szwadron Jazdy RP Stara Miłosna wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Czech w Woltyżerce , które odbyły się w dniach 26-28 września w miejscowości Albertoviec u naszych południowych sąsiadów.
 


PÓŁKOLONIE 2014

Za nami woltyżerskie półkolonie letnie. Czas pełen niezapomnianych sportowych wrażeń i naprawdę dobrej zabawy!
Zdjęcia są już dostępne w naszej galerii oraz na facebook'u UKS Volteo.

 


TELEDYSK


Z przyjemnością informujemy, że teledysk z udziałem zawodników UKS VOLTEO została nominowany na 14 międzynarodowy festiwal filmowy - T-mobile Nowe Horyzonty
Będzie nas można zobaczyć na dużym ekranie! ZAPRASZAMY

http://www.nowehoryzonty.pl/film.do?id=7280&ind=idCyklu%3D494%26page%3D0%26typ%3Dcykl%26edycjaFest%3D14%26typOpisu%3D0


PÓLKOLONIE 2014

Wakacje już tuż, tuż..
UKS Volteo zaprasza na półkolonie letnie!

CVI FRENSTAT ZA NAMI!


Występ drużyny można obejrzeć tutaj :


Z przyjemnością informujemy, iż zawodnicy UKS VOLTEO, Szwadon Jazdy RP Stara Miłosna, wzięli udział w woltyżerskich zawodach międzynarodowych CVI Frenstat, które odbyły się w dniach 15-18 maj w Czechach. W zawodach udział wzięło 16 narodowości, 42 konie, 86 zawodników indywidualnych, 11 par oraz 11 zespołów.
Zespól z Polski w składzie:
1. Aleksandra Wolniewicz
2. Aleksandra Mazińska
3. Kamila Stasiniewska
4. Marcelina Mazińska
5. Zuzanna Bogdańska
6. Zofia Mikołajczak
Koń : EL RASHIM
Lonżująca: Natalia Olesińska
Zajął I miejsce w kategorii seniorów CVI 1* zdobywając notę w I rundzie 5,2, a w II rundzie bardzo wysoki wynik 6.5 pkt.
W kategorii indywidualnej seniorów nasza reprezentantka Aleksandra Mazińska na koniu EL RASHIM, lonżująca: Natalia Olesińska uplasowała się na wysokiej 4 pozycji z wynikiem 6,5 pkt. Tym samym zawodniczka uzyskała prawo do startów w najwyższej rangi zawodów woltyżerskich FEI 3*

https://www.youtube.com/watch?v=UlGnsOwJNfo  3:16:33

WARTO ZOBACZYĆ!

Zapraszamy do obejrzenia nowego klipu en2aka, w którym w roli głownej wystąpiły zawodniczki UKS VOLTEO!


http://youtu.be/JPUmaJ_Co-0

 

W zakładce "zawody" jest już harmonogram imprez woltyżerskich na rok 2014 ! 
Zobacz! Bedzię się działo!! ;)

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku z zeszłorocznych zawodów :SPORT PRZEZ DUŻE „S” W NASZEJ OKOLICY
 
Od lutego 2010 roku na hipodromie w Klubie Jeździeckim Szwadron Jazdy RP przy ul. Mazowieckiej gościmy jedyną w Warszawie sekcję woltyżerki „Volteo”!
 
Ta dyscyplina to w dużym skrócie ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne wykonywane do podkładu muzycznego na grzbiecie konia. Adepci muszą wykazywać się wyjątkową sprawnością fizyczną swojego ciała w układach choreograficznych na galopującym koniu po okręgu 15 metrowym.
Dziewczęta i chłopcy trenują i startują w barwach klubu na arenie nie tylko ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej. Juniorzy sekcji to członkowie Kadry Narodowej regularnie startujący na Mistrzostwach Europy i na zawodach ogólnopolskich pod kuratelą Polskiego Związku Jeździeckiego. Zawodników możemy oglądać również na licznych pokazach m.in. corocznych międzynarodowych zawodach jeździeckich organizowanych na warszawskim Torwarze oraz w naszej okolicy np. Piknik Wesoła.
 
Woltyżerka jest bardzo zróżnicowaną dyscypliną, która łączy w sobie umiejętności z zakresu akrobatyki, gimnastyki, tańca oraz jeździectwa.
Treningi odbywają się na sali gimnastycznej, gdzie prowadzone są zajęcia z akrobatyki i tańca nowoczesnego oraz choreografii. Następnie zawodnicy przechodzą na krytą ujeżdżalnie, na której odbywają się zajęcia na sztucznym koniu, a docelowo na jednym z dwóch koni, które sekcja posiada. Częstotliwość treningów uzgadniana jest z zawodnikami i rodzicami indywidualnie.
 
Sekcja organizuje zgrupowania i  konsultacje dla zainteresowanych z mistrzami tego sportu. Niektóre zgrupowania szkoleniowe w trakcie trwania ferii i wakacji organizowane są na terenie  Szwadronu Stara Miłosna. Są to zajęcia całodniowe z wyżywieniem i opieką nad uczestnikami.
 
Zachęcamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach naszej sekcji pod okiem wykwalifikowanej kadry m.in. Natalii Olesińskiej- magister wychowania fizycznego, byłej zawodniczki, członkini kadry Narodowej, finalistki Mistrzostw Świata i Europy.